تبلیغات
دوربین مداربسته - دوربین مدار بسته چیست؟
دوربین مداربسته

مشاوره،طراحی،فروش و اجرای دوربین مداربسته

دوربین مدار بسته چیست؟

شنبه 24 اردیبهشت 1390


دوربین مداربسته

1- منظور از دوربین مدار بسته و سیستم های کنترل تصویری چیست؟

نوع ساده ی این سیستم یک دوربین و یک مانیتور می باشد به طوری که تصاویر متحرک جلوی دوربین بر روی صفحه ی مانیتور قابل نمایش باشد. در حالت پیشرفته تر می توان تعداد دوربین ها را افزایش داد و نیز انواع سیستم های کنترلی از قبیل سیستم کنترل زاویه ی دید ، سیستم بزرگنمایی دوربین ها و سیستم های ضبط کننده و انتقال تصاویر، همچنین سیستم چند پارچه سازی تصویر را به این مجموعه افزود .


2- انواع دوربین ها به لحاظ کاربرد کدامند؟

1- فیبری 2- پین هل 3- نیمه صنعتی 4- صنعتی 5- دید در شب 6- اسپید دام .

3- منظور از دوربین اسپید دام چیست؟

دوربین اسپید دام یک دوربین رنگی کامل با سیستم کنترل زاویه چرخش و نیز سیستم زوم یا همان بزرگ نمایی تصویرمی باشد .


4- ولتاژ کار اغلب دوربین ها معمولا چقدر است؟

1- 12 ولت مستقیم 2- 220 ولت متناوب.

5- پایه دوربین به چه منظوری مورد استفاده قرار می گیرد؟

به منظور استقرار و قرار گیری صحیح دوربین ها و قابل تنظیم بودن جهت دید .

6- انواع پایه ی دوربین کدامند؟

1- ثابت 2- ثابت مفصلی( جهت استفاده به عنوان پایه ی قابل تنضیم) 3- گردان ( گردان دو حالته و گردان چهار حالته ) که در انواع داخلی و خارجی استفاده میشود .

7- منظور از پایه ی ثابت چیست؟

به منظور قرارگیری دوربین در حالت ثابت به کار می رود، حرکتی ندارد و دوربین نیز فضای ثابتی را به نمایش می کشد .

8- منظور از پایه ی مفصلی چیست؟

می توان دوربین را روی آن نصب کرد، دوربین با حرکت دو حالته ( چپ و راست) یا چهار حالته ( چپ و راست – بالا و پایین ) در زاویه ی دید مناسب و مورد نظر به روش دستی تنظیم می شود.

9- منظور از پایه ی گردان چیست؟

این نوع پایه به خاطر استقامتی که دارد می تواند وزن دوربین گردان را تحمل کند و دوربین نصب شده روی آن هم می تواند حرکت دو حالته و هم می تواند حرکت چهار حالته داشته باشد.

10- منظور از اصطلاحات پن و تیلت در دوربین مدار بسته چیست؟

دوربین گردان دو حالته را به نام پن و دوربین گردان چهار حالته را به نام پنتلیت می شناسند.

11- منظور از اصطلاحات ( این دُر) و ( آوت دُر) در دوربین مداربسته چیست؟

به خاطر تعیین نوع پوشش دوربین ها یا تنظیم نور مناسب آنها در فضا های مختلف دوربین ها را به دو نوع داخلی و خارجی تقسیم بندی می کنند. یعنی در فضای خارجی حتما باید از دوربین ( آوت دُر ) استفاده کرد.

12- در سیستم دوربین مدار بسته منظور از کاور چیست؟

کاور در واقع محفظه یا پوشش خارجی است که دوربین و لنز در داخل آن قرار می گیرد و نقش محافظ دوربین را دارد.

13- انواع کاور و دوربین های مناسب آنها کدامند؟

1- کاور کوچک برای دوربین های فیبری و پین هل.
2- کاور متوسط برای دوربین های فیبری، پین هل و نیمه صنعتی.
3- کاور بزرگ برای دوربین های ( الف: صنعتی با لنز ثابت ب: صنعتی با لنز زوم ج: صنعتی با لنز ایریز).
4- کاور سقفی برای دوربین های فیبری و پین هل که روی سقف نصب می شود.
5- کاور واتر پروف برای دوربین های زوم شونده که این کاور ها می تواند با فن و هیتر داخلی خود در دماهای مختلف محیط، دمای داخلی را ثابت نگه دارد.

14- ولتاژ کار مناسب انواع دوربین ها را چگونه می توان تامین کرد؟

دوربین های 220 ولت را مستقیما به برق شهر و دوربین 12 ولت مستقیم را توسط یک منبع تغذیه ی تثبیت شده که آمپراژ آن متناسب با نوع دوربین باشد که حد اقل 500 میلی آمپر است.

15- لنز انواع دوربین ها چگونه انتخاب می شود؟

برای دوربین های صنعتی و نیمه صنعتی متناسب با کاربرد و طرز نصب دوربین یک لنز ثابت در نظر می گیرند که روی آن کار گذاشته می شود ولی دوربین های فیبری و پین هل یک لنز اتوماتیک کوچک دارند که روی خود دوربین نصب شده، قابل دید می باشد و می توان آن را تنظیم کرد.

16- اندازه ی انواع لنز ها معمولا چقدر است؟

اندازه ی لنز ها معمولا از 8/2 میلی متر، 6/3 میلی متر، 4، 6، 8، 12 و 16 میلی متر می تواند باشد که به نسبت مکانی که دوربین کار گذاشته می شود و میدان دیدی که برای دوربین مورد نظر است بایستی این لنز ها را به کار برد.


17- میدان دید و وضوح تصویر لنز ها با افزایش آنها چگونه تغییر می کند؟

با افزایش اندازه ی لنز ها بر حسب میلی متر میدان دید کمتر می شود در عوض جزئیات به راحتی قابل دید است.

18- زاویه ی دید و وضوح جزئیات تصویر برای دو لنز8/2 و 28 میلی متر چه تفاوتی دارند؟

لنز 8/2 میلی متر زاویه ی دید بیشتری را نشان می دهد یعنی مساحت قسمت دیده شده توسط دوربین بیشتر است در عوض وضوح جزئیات تصویر کمتر است یعنی اشیاء در فاصله ی دورتر کوچک تر و با وضوح کمتری نشان داده می شود.

لنز 28 میلی متر وضوح جزئیات بیشتری را نشان می دهد در عوض زاویه ی دید کمتر می شود یعنی اشیاء در فاصله ی دورتر با مساحت کمتر ولی با وضوح جزئیات بیشتری نشان داده می شود.

19- لنز مورد نیاز یک دوربین چگونه انتخاب می شود؟

همیشه می توان متناسب با موقعیت نصب دوربین و ناحیه ی مورد نظر یک لنز مناسب برای دوربین در نظر گرفت و این نکته را در نظر گرفت که لنز با میلی متر کمتر، زاویه ی دید یا میدان دید یا فضای دید بیشتری را نشان می دهد ولی تصویر در نقاط دورتر، کوچک تر ولی با وضوح جزئیات کمتری دیده می شود لنز با میلی متر بیشتر، زاویه ی دید یا میدان دید یا فضای دید کمتری را نشان می دهد ولی تصویر در نقاط دورتر یعنی با وضوح جزئیات بیشتری ملاحظه می شود.

20- کاربرد لنز های اتو ایریز چیست و سایز های استاندارد آن کدامند؟

شدت نور را روی دوربین تنظیم می کند و مخصوص جاهایی است که شدت نور زیاد است و سایز های مختلفی مانند 4، 6، 8 و 12 درجه دارد.

21- لنز های اتو ایریز در چه مکانهایی مورد استفاده قرار می گیرد و اگر به جای آن از لنز معمولی استفاده کنیم تصویر چگونه دیده می شود؟

در جاهایی که شدت نور زیاد است یا دوربین کاملا به سمت نور قرار گرفته باید از لنز اتو ایریز استفاده کرد اگر از لنز معمولی استفاده کنیم تصویر کاملا سفید یا کاملا مات و تاریک دیده می شود.


22- منظور از لنز های زوم کننده چیست؟

در یک مساحت مشخص به نسبت ظرفیت خود لنز می توان فاصله ی اجسام را به تصویر مانیتور نزدیکتر یا دور تر کرد در بعضی از دوربین ها از طریق دستگاه کنترل کننده این لنز قابل کنترل است و در اندازه های متفاوتی مانند 20×10 یا 20×20 می توان به آنها دست یافت.

23- کابل های خروجی از یک دوربین معمولا به چه قسمتهایی تقسیم می شوند؟

کابل تصویر که خروجی تصویری دوربین را دارد ، کابل کنترلی که سیم های مربوط به اسکنر مانند بالا – پایین و چپ - راست و نیز شامل تنظیم کننده ی لنز می شود، کابل ولتاژ که ولتاژ دوربین از طریق آن تامین می شود .

24- هدف از کاربرد سیستم های تقسیم کننده ی تصویری چیست؟

وقتی در یک سیستم مدار بسته تعداد دوربین ها نسبت به تعداد مانیتورها چند برابر باشد به وسیله ی سیستم های تقسیم کننده ی تصویری می توان تصاویر مربوط به چند دوربین را بر روی یک مانیتور نمایش داد.

25- انواع سیستم های تقسیم کننده ی تصویری کدامند؟

1- سوئیچرها 2- کوادها 3- مالتی پلکسرها.

26- منظور از سیستم سوئیچر چیست؟

سیستم سوئیچر تصویر دوربین ها را به ترتیب و یکی پس از دیگری هر کدام را برای یک مدت کوتاه روی صفحه ی مانیتور نشان می دهد به طوری که وقتی تصویر یک دوربین نشان داده می شود تصویر سایر دوربین ها از دید ما مخفی می ماند یعنی در هر لحظه فقط یک دوربین را می توان روی صفحه ی مانیتور نشان داد یعنی اول تصویر دوربین یک، بعدا تصویر دوربین دو و غیره ...

27- سیستم سوئیچر معمولا در چند مدل مورد استفاده قرار می گیرد؟

به صورت 2، 6، 8، یا 4، 12، 16 کانالی .

28- کابلهای تصویری سوئیچر چگونه نصب می شود؟

به تعداد دوربین ها کابل تصویر به ورودی تصویری سوئیچر وصل می شود یک کابل تصویر هم خروجی سوئیچر را به ورودی مانیتور وصل می کند.

29- آیا تنظیم زمان نمایش هر دوربین در سیستم سوئیچر امکان پذیر است؟

توسط یک ولوم سرعت نمایش تصویر هر دوربین کم و زیاد می شود و این زمان برای کل دوربین ها یکسان است یعنی در سوئیچر این امکان وجود ندارد که مدت نمایش تصویر یک دوربین طولانی تر از مدت نمایش دوربین دیگر باشد.

30- آیا در سوئیچر صدای دوربین ها را می توان مورد استفاده قرار داد؟

اکثر سوئیچر ها علاوه بر کابل تصویر کابل صوتی متنازل نیز دارند که اگر کابل ورودی از دوربین صدا نیز داشته باشد بتوان صدا و تصویر را توأم بر روی صفحه نمایش و بلند گو داشت .

31- سیستم کواد یک چگونه کارمی کند؟

در سیستم کواد، 1 یا 4 تصویره ابتدا مانند سیستم سو ئیچر تصاویر دوربین های 1 الی 4 به ترتیب بر روی صفحه مانیتور ظاهر می شود و بعد از تصویر چهارم ، چهار تصویر به صورت همزمان روی مانیتور نشان داده می شود.

32- کابل تصویری کواد 1 چگونه نصب می شود؟

معمولا به تعداد 3 یا 4 کابل تصویر از دوربین ها وارد کواد 1 شده و یک کابل خروجی از کواد به مانیتور وصل می شود در صورت استفاده از سه دوربین تصویر چهارم تایم یا زمان را نشان می دهد.

33- آیا تنظیم زمان نمایش هر دوربین در سیستم کواد 1 امکان پذیر است؟

بله- می توان زمان نمایش دوربینی را که اهمیت بیشتری دارد را زیادتر کرد یعنی می توان مدت نمایش تصویر هر دوربین را جداگانه تنظیم کرد و از طریق منوی برنامه ریزی سیستم وارد آن شد.

34- سیستم کواد 2 چگونه کار می کند؟

ابتدا تصاویر دوربین های 1 الی 4 پشت سر هم می آید بعد تصاویر چهار تایی مربوط به آنها به صورت همزمان نشان داده خواهد شد سپس تصاویر دوربین های 5 الی 8 به ترتیب پشت سر هم نشان داده خواهد شد.

35- منظور از سیستم مالتی پلکسر چیست؟

وقتی تعداددوربین ها بیشتر، مثلا 16 تایی می شود نمایش پشت سر هم یا غیر همزمان به دلیل فاصله زمانی زیاد چندان اثر بخشی ندارد و نمایش همزمان این تعداد تصویر ارجحیت بیشتری دارد. بدین ترتیب سیستم های مالتی پلکسر می توانند 8 یا 9 یا 12 تصویر را به صورت همزمان روی صفحه ی متنیتور نشان دهند و تعداد دوربین ها را به همان تعدادی که است می توان برنامه ریزی نمود و نشان داد در صورت فرد بودن تعداد دوربین ها روی خانه ی آخری زمان و تاریخ را نشان می دهند.

36- چرا در سیستم مالتی پلکسر تنظیم ساعت و تاریخ و نمایش آن دارای اهمیت است؟

زیرا معمولا این سیستم ها مجهز به سیستم ضبط تصاویر می باشند یعنی می توان تصاویر را ضبط کرد، آن را بایگانی نمود و در صورت رجوع به بایگانی تاریخ و زمان لازم خواهد بود.

37- منظور از اسکنر و کنترلر در سیستم دوربین مدار بسته چیست؟

اسکنر روی پایه نصب می شود و دوربین روی آن قرار می گیرد و اسکنر می تواند به کمک حرکت موتور یا موتور های داخلی آن دوربین را در جهات چپ و راست یا بالا و پایین حرکت داد و حتی آن را در مسیر و زاویه مورد نظر قرار دهد. دستگاهی که اسکنر را کنترل می کند کنترلر نام دارد و به وسیله ی دکمه های روی آن می توان دوربین را حرکت داد و حتی آن را در نقطه ی مورد نظر زوم کرد.

38 منظور از حالت خود کار در سیستم کنترلر چیست؟

اسکنر معمولا می تواند تا حداثر 350 درجه حرکت دورانی راست گرد و چپ گرد داشته باشد که اگر بخواهیم این حرکت به صورت پیوسته ادامه داشته باشد بایستی دگمه ی اتو ماتیک در دستگاه کنترلرفعال شود و اگر بخواهیم زاویه دوران را کمتر و روی زاویه ی خاصی تنظیم کنیم بایستی از زایده کوچکی که روی دستگاه اسکنر به شکل پیچ و مهره بوده و در داخل یک شیار زاویه حرکت را مشخص می کند استفاده کرد در این صورت دوربین به صورت پیوسته در زاویه تعیین شده حرکت خواهد کرد در صورت غیر فعال بودن دکمه ی خود کار بایستی به صورت دستی از طریق دستگاه کنترل ، کنترل نمود.

39- منظور از سیستم ( دی وی آر) چیست؟

( دی وی آر ) در واقع سیستم ضبط کننده دیجیتالی تصویر است که از یک یا دو هارد با ظرفیت بسیار بالا برای ذخیره سازی تصاویراستفاده می کند و بیش از 2000 ساعت تصویر را به صورت فشرده ضبط می کند علاوه بر این تمامی قابلیت های سو ئیچر، کواد و مالتی پلکسر را به صورت یکجا دارد و ازطریق منوی مربوطه می توان سیستم را برای شرایط مختلف برنامه ریزی کرد.

40- منظور از سیستم انتقال چیست؟

ممکن است بخواهیم تصاویررا به مکان دیگری انتقال دهیم و امکان سیم کشی به آن محل موجود نباشد در این صورت می توان از کارت انتقال تصاویر استفاده کرد که یک نوع آن قابل استفاده بر روی کامپیوتر یا یک مینی کامپیوتر بوده و از طریق خط تلفن تصاویر را ارسال و در مقصد با دادن پس ورد لازم آن را در یافت می کند.

41- منظور از دوربین اسپید دام چیست؟

کامل ترین نوع دوربین مدار بسته رنگی که دستگاه کنترلرو کیبورد خاص خود را دارد، گردان است و لنز زوم دارد، می تواند شدت نوررا تنظیم کند. دورو نزدیک شدن تصاویر را در آن می توان کنترل نمود روی سقف نصب می شود و تمامی برنامه ریزی ها و فرامین لازم از طریق کیبورد کوچک و خاص آن قابل اعمال است.

هر تصویر را می توان مجموعه ای از نقاط نا پیوسته فرض کرد که در کنار هم قرار می گیرند و مجموعا یک تصویر را می سازند هر کدام از این نقاط در هر لحظه می توانند خصوصیات متفاوتی داشته باشند .

تعریف : نقاطی که در کنار هم قرار می گیرند تا یک صفحه نمایش تصویر کامل گردد در اصطلاح (پیکسل) نامیده می شود.

1- سیستم نصب دیجیتال تصاویر :

در این سیستم تصاویرهمه دوربین ها بر روی فیلم (وی اچ اس ) یا (هارد دیسک ) کامپیوتر در مدت زمان بین 2 تا 6 ماه ضبط می شود که حجم بایگانی به طور مخصوص کاهش می یابد.

2- سیستم دوربین مداربسته دی نایت :

به طوراتوماتیک در تا ریکی شب با نور بسیاراندک قادربه دریافت تصاویرمی باشد.

3- سیستم حراست تصویری :

این سیستم به محض دریافت هرگونه حرکت در میدان دید دوربین به طور خود کار فعال شده و نسبت به ضبط اتوماتیک تصاویر اقدام می کند. یا میتواند سنسور های آلارم را سیستم کنترل فعال نماید .

4- دوربین های دوربین مداربسته دید در شب :

این دوربین ها مخصوص دید در شب و نگهبانی بوده که به صورت مادون قرمز در تاریکی مطلق امکان دید کامل را به نگهبان می دهد.

5- دوربین های مداربسته مادون قرمز حرارتی :

این دوربین ها امکان دید کامل به داخل بدن انسان- تانکر های حمل مایعات- کلیه مکانها و محل های مورد نیاز را به نگهبان می دهد.

1- چند نمونه سیستم دوربین مدار بسته حفاظتی را نام ببرید ؟

1- سیستم نصب تصاویر دیجیتال – 2- سیستم دوربین دی نایت –3- سیستم حراست تصویری – 4- دوربین های دید در شب –5- دوربین مادون قرمز

2- انواع دوربین های مدار بسته را نام ببرید؟

1- دوربین صنعتی رنگی دیجیتالی 2- دوربین صنعتی سیاه و سفید 3- دوربین دید در شب 4- دوربین مجهز به زوم 5- دوربین مجهز به چشمی 6- دوربین مجهز به سنسور دود 7- دوربین سقفی 8- دوربین ضد آب 9- دوربین مخصوص درب

3-منظور از درجه وضوح در یک دوربین مداربسته چیست ؟

هر چه مقدار آن بیشتر باشد تصویر دارای پیکسل های بیشتروکاملتربوده و واضح تر می شود.

4- منظور از نسبت سیگنال به نویز چیست ؟

در یک دوربین ویدئویی هرچه نسبت سیگنال اصلی به نویزبیشتر باشد دارای کیفیت بالا تری است.

5- منظور از سیستم سوئیچر چیست؟

هر گاه بخواهیم با استفاده از فقط یک مانیتور تصاویر حاصل از چندین دوربین را به صورت تک تک مشاهده کنیم از سیستم سوئیچر استفاده می کنیم .

6- منظور از سیستم کواد چیست؟

این سیستم این امکان را به ما می دهد که تصاویر حاصل از چهار دوربین مجزا را به صورت چهار گانه روی صفحه مانیتور ببینیم .

7- منظور از سیستم مالتی پلکسر چیست؟

با این سیستم می توان 9 و 16 تصویر دوربین را به صورت یکجا و نیز به صورت تک در مانیتورمشاهده نمود پس مالتی پلکسرنیزنوعی سیستم تصویر در تصویر است.

8- تجهیزات اصلی سیستم دوربین مدار بسته :

1- دوربین با لنز 2- دستگاه بخش یا رکورد 3- مانیتور.

تجهیزات جانبی دوربین مدار بسته را نام ببرید؟

1- انواع لنز 2- سنسور دودی و چشمی 3- اسکنر 4- کنترلر 5- انواع کاور 6- انواع پایه 7- فیش ها و سیم های ارتباطی.

8- چرا در دوربین مدار بسته از لنز استفاده می کنیم؟

به منظور ایجاد میدان دید مناسب برای یک دوربین می توان از انواع لنز های مناسب آن دوربین استفاده کرد.

9- انواع سنسور و چشمی در دوربین مدار بسته چه کاربردی دارند؟

اگر بخواهیم سیستم دوربین مدار بسته در اثر فعال شدن این سنسورها و چشمی ها به کار بیفتد طوری که در حالت عادی خاموش باشد از این سنسورها استفاده می کنیم.

10- منظور از اسکنر در یک دوربین مدار بسته چیست؟

اگر در یک سیستم دوربین مدار بسته بخواهیم دوربین حرکت کرده و ناحیه ی مشخصی را روی مانیتور نشان دهد از اسکنر استفاده می کنیم یک اسکنر معمولا دارای موتور گردان با قابلیت حرکت دو جهته ( چپ- راست) و نیز چهار جهته ( چپ- راست و بالا- پایین ) می باشد.

11- منظور از کاربرد کنترلر درسیستم دوربین مدار بسته چیست؟

با این دستگاه می توان موتور گردان اسکنر و زوم دوربین را کنترل نمود.

12- منظور از سوپر ویدئو چیست؟

سوپر ویدئو نوعی سیستم ضبط تصویر است که قابلیت ضبط تصویر در مدت زمان زیاد معمولا تا 50- 60 روز را دارد.

13- هدف از کاربرد لنز در سیستم دوربین مدار بسته چیست؟

لنز امکان بزرگ نمایی و تنظیم میدان دید مناسب را می دهد.

14- هدف از کاربرد انواع کاور در سیستم دوربین مدار بسته چیست؟

کاور دوربین را در مقابل عوامل طبیعی مختلف مانند سرما و گر مای نا مناسب- نور خورشید- ضربه- گردو غبار و عوامل مکانیکی دیگر حفظ می کند کاور در واقع جلد دوربین است.

15- چرا در سیستم دوربین مدار بسته از پایه استفاده می کنیم؟

برای اینکه دوربین از میدان دید مورد نظر بر خور دار گردد بایستی در ارتفاع مناسب و با زاویه ی مناسبی نسبت به زمین قرار گیرد یا نصب شود برای این منظور آن را با استفاده از پایه و پیچ و رول پلاک روی دیوار نصب می کنیم.

16- مهم ترین نکته در بر قراری اتصالات الکتریکی بین قسمتهای مختلف دوربین مدار بسته چیست؟

1- تشخیص ورودی یا خروجی 2- صوتی یا تصویری بودن 3- اتصال خروجی به ورودی 4- اتصال صوتی به صوتی و تصویری به تصویری.

نکته : هر گز نباید خروجی را به خروجی متصل کرد و گر نه دستگاه خراب می شود.

17- موارد استفاده از سیستم های دوربین مدار بسته کدامند؟

1- نظارت بر امنیت مکانهای مهم و حساس از راه دور
2- مشاهده و نظارت بر خط تولید کار خا نجات و انبارها
3- نصب در مکانهایی که برای سلامتی انسان مضر هستند از قبیل کوره ها و تا سیسات اتمی
4- ضبط تصاویر اتفاقات مختلف جهت جلوگیری از تکراراشتباهات وآموزش پرسنل
5- کنترل ترافیک در سطح شهر- بزرگراهها و جاده های خارج از شهر
6- استفاده در مراکز هواشناسی
7- دانشگاهها – مراکز تحقیقاتی- مراکزعلمی پژوهشی- موسسات آموزش عالی – کتابخانه ها و آزمایشگاهها
8- سمینارها – کنفرانس ها و مشاوره ازراه دورhttp://buycialisky.com/
چهارشنبه 28 شهریور 1397 10:28 ق.ظ

You made the point.
cialis generico link for you cialis price legalidad de comprar cialis cialis online napol we choice free trial of cialis buying brand cialis online sublingual cialis online cialis generico in farmacia we choice cialis pfizer india achat cialis en itali
babecolate.com
دوشنبه 12 شهریور 1397 03:20 ب.ظ

Nicely spoken genuinely! .
american pharmacy cialis cialis ahumada cialis free trial import cialis cialis online deutschland cialis 5 effetti collaterali cialis 5 mg effetti collateral only now cialis 20 mg buying brand cialis online deutschland cialis online
http://cialisbuys.com/
یکشنبه 11 شهریور 1397 10:25 ب.ظ

Thanks a lot. Valuable information!
cialis y deporte enter site natural cialis american pharmacy cialis cialis 20 mg effectiveness cialis purchasing cialis kaufen wo cialis prezzo al pubblico how to buy cialis online usa cialis generika where cheapest cialis
http://viabiovit.com/koop-female-viagra-nederland.html
سه شنبه 23 مرداد 1397 09:38 ق.ظ

Wonderful data. Thank you!
buy viagra no prescription cost of viagra sildenafil pharmacy viagra for sale online buying cheap viagra online where to buy real viagra viagra tablets online viagra how to buy buy viagra now getting viagra online
babecolate.com/buy-cialis-in-usa-credit-card.html
سه شنبه 23 مرداد 1397 01:10 ق.ظ

You made the point!
the best site cialis tablets cialis prezzo di mercato price cialis wal mart pharmacy cialis generico postepay cialis en 24 hora cialis for sale in europa cialis 20mg preis cf cialis prezzo in linea basso prezzo cialis a buon mercato cialis generic tadalafil buy
заказать фитнес резинку
سه شنبه 15 خرداد 1397 01:07 ب.ظ
купить резиновые петли для тренировок
купить резинки для фитнеса одесса
фитнес резинки esonstyle дроп
резинка для фитнеса сколько миллилитров
спортивные резинки
эспандеры резинки
деньги в долг 24 часа
جمعه 21 اردیبهشت 1397 05:39 ب.ظ
гроші на карту срочно в борг онлайн
кредит на карту украина
кредит на карту без дзвінків
кредит на карту швидко
микрозайм круглосуточно
онлайн кредит без відмов
кредит без фото с паспортом
Buy cialis online
پنجشنبه 20 اردیبهشت 1397 07:57 ب.ظ

Helpful content. With thanks.
acheter cialis meilleur pri bulk cialis how to buy cialis online usa viagra vs cialis vs levitra buy cialis online nz cialis 20mg preis cf cialis flussig purchasing cialis on the internet viagra cialis levitra cialis patentablauf in deutschland
эластичная резинка для фитнеса
سه شنبه 11 اردیبهشت 1397 11:34 ق.ظ
esonstyle фитнес резинки поштучно
фітнес резинки дешево
резинки для фитнеса дешева
набор фитнес резинок киев
резинки для фитнеса распределение
Canadian viagra
پنجشنبه 6 اردیبهشت 1397 04:06 ق.ظ

With thanks, I value it.
buy generic viagra online canada viagra pill low price viagra pills prices for viagra viagra purchase online viagra pharmacy viagra safe place to buy viagra online buy viagra online with a prescription buying real viagra online buy viagra uk
Generic cialis
یکشنبه 19 فروردین 1397 03:24 ق.ظ

Seriously loads of wonderful info.
buy cialis are there generic cialis cialis 20 mg best price generic cialis review uk cialis authentique suisse cialis daily prescription doctor cialis acheter du cialis a geneve cialis generique 5 mg cialis reviews
Online cialis
جمعه 3 فروردین 1397 06:39 ق.ظ

Factor nicely applied.!
click here take cialis achat cialis en europe cialis cipla best buy cialis 100 mg 30 tablet enter site natural cialis price cialis per pill cialis authentique suisse how does cialis work cialis vs viagra cialis dosage recommendations
habbo hack
شنبه 5 اسفند 1396 08:32 ق.ظ
Heya از وردپرس برای پلت فرم وبلاگ خود استفاده می کنند؟ من تازه به
وبلاگ دنیای من است، اما من سعی می کنم شروع کنم و خودم را تنظیم کنم. انجام دادن
شما نیاز به مهارت های برنامه نویسی برای ایجاد وبلاگ خود دارید؟
هر گونه کمک بسیار قدردانی خواهد شد
livejasmin credit generator android
جمعه 4 اسفند 1396 05:46 ق.ظ
بحث انگیزشی ارزش اظهار نظر است. شکی نیست که شما باید بیشتر منتشر کنید
در این مورد، ممکن است موضوع تابو باشد اما به طور کلی
مردم در مورد این موضوعات صحبت نمی کنند. بعدی!

به سلامتی!!
Free Nintendo
جمعه 24 آذر 1396 08:13 ب.ظ
چه اتفاقی افتاده است، همه چیز در اینجا به صدا در می آید و البته همه حقایق را به اشتراک می گذارند، این واقعا خوب است
نگه داشتن نوشتن
cam4 token generator gratis
دوشنبه 6 آذر 1396 11:40 ب.ظ
سلام! این پست نمی تواند خیلی بهتر نوشته شود! به دنبال این هستید
پست من همسایه قبلی من را یادآوری می کند! او به طور مداوم درباره صحبت کردن صحبت کرد
این. من این مقاله را به او خواهم فرستاد مطمئن باشید او خواندن خوب خواهد داشت.
با تشکر برای به اشتراک گذاری!
medicare supplemental plans
جمعه 3 آذر 1396 04:52 ب.ظ
وب سایت بسیار عالی! آیا اجرای یک وبلاگ مانند این کار عظیمی را انجام می دهد؟
من تقریبا در برنامه نویسی هیچ تخصص ندارم، اما امیدوار بودم وبلاگ من در آینده نزدیک را شروع کنم.
به هر حال، باید پیشنهادات و تکنیک های شما داشته باشیم
برای صاحبان وبلاگ های جدید لطفا به اشتراک بگذارید. من درک می کنم این موضوع خاموش است، با این حال من فقط می خواستم بپرسم.
با تشکر!
best psychic medium reading
چهارشنبه 10 آبان 1396 09:31 ب.ظ
من امروز بیش از 3 ساعت در حال گشت و گذار هستم، اما من
هرگز مقالات جالبی مثل شما یافت نشد این خیلی ارزش دارد
برای من کافی است. شخصا، اگر همه صاحبان وب و وبلاگ نویسان محتوای خوب را به عنوان مطالب ارائه دهند
شما انجام دادید، اینترنت بسیار مفیدتر از همیشه خواهد بود.
clash royale hack no verification
سه شنبه 9 آبان 1396 07:00 ب.ظ
مقاله آموزنده دقیقا همان چیزی است که من دنبال آن هستم
local std testing
سه شنبه 9 آبان 1396 04:57 ب.ظ
سلام، من سایت خود را با استفاده از Google کشف کردم حتی به دنبال یک موضوع قابل مقایسه است، سایت شما ظاهر شد، به نظر می رسد
خوب من آن را در نشانکهای گوگلم نشانه گذاری کرده ام.
سلام، به سادگی از طریق وبلاگ خود از طریق گوگل آگاه شد و متوجه شد که واقعا مفید است.
من به برزیل احتیاج دارم من قدردان شما هستم
این در آینده است. بسیاری از افراد دیگر ممکن است از نوشتن شما سود ببرند.
به سلامتی!
are psychics real
دوشنبه 8 آبان 1396 10:17 ب.ظ
به دلیل اینکه مدیر این سایت در حال کار است،
بدون شک خیلی زود معروف خواهد بود
به ویژگی های آن
myfreecams token
یکشنبه 30 مهر 1396 07:36 ب.ظ
سلام! این مقاله نمی تواند خیلی بهتر نوشته شود!
رفتن از طریق این پست به من همسایه قبلی من یادآوری می کند!
او به طور مداوم در مورد این صحبت کرد. من این مقاله را به او خواهم فرستاد
مطمئنا او قصد دارد یک خواندن عالی داشته باشد. من از شما قدردانی میکنم
به اشتراک گذاری!
confidential std test
دوشنبه 20 شهریور 1396 12:43 ب.ظ
من می دانم که این صفحه وب کیفیت را با توجه به مقالات و داده های اضافی ارائه می دهد، آیا هیچ چیز دیگری وجود دارد
سایتی که این موارد را در کیفیت ارائه می دهد؟
phone psychic reading
دوشنبه 20 شهریور 1396 11:56 ق.ظ
بدیهی است که مانند وب سایت شما، اما شما باید املای کامل را چک کنید
چند پست از شما تعدادی از آنها با آن روبرو هستند
مسائل مربوط به املا و من آن را بسیار دشوار برای اطلاع رسانی
حقیقت از سوی دیگر من مطمئنا می آیند
دوباره دوباره.
std clinics near me
دوشنبه 20 شهریور 1396 11:23 ق.ظ
سلام شما ذکر می کنید که کدام وبلاگ شما از شما استفاده می کند؟
من برنامه ریزی برای شروع وبلاگ خود را به زودی، اما من زمان دشواری تصمیم گیری بین BlogEngine / وردپرس / B2evolution و دروپال.

من دلیلش این است که طرح شما به نظر می رسد
متفاوت است پس بیشتر وبلاگ ها و من به دنبال چیزی کاملا منحصر به فرد.

پ.ن.ممنونم که از موضوع خارج شد اما مجبور شدم بپرسم
cheap phone psychics
دوشنبه 20 شهریور 1396 10:55 ق.ظ
کسی که لزوما به شما کمک می کند پست های انتقادی را که من می گویم کمک کنم.
این اولین بار است که من صفحه وب شما را مرور کردم و تا کنون؟
من با تجزیه و تحلیل شما ساخته شده برای ایجاد این واقعی را شگفت زده کرد
ارائه باور نکردنی. وظیفه فوق العاده!
cheap phone psychics
دوشنبه 20 شهریور 1396 09:52 ق.ظ
بخشی از نوشتن نیز سرگرم کننده است، اگر بعدا می توانید با آن آشنا شوید می توانید نوشت یا
چیز دیگری پیچیده است برای نوشتن.
std screening
دوشنبه 20 شهریور 1396 01:25 ق.ظ
درک تعهداتی که در وبلاگ خود قرار داده اید و اطلاعات دقیق شما
فراهم کند خوب است که هر روز یک وبلاگ بسازید
در حالی که این همان اطلاعات ناخواسته rehashed نیست. خواندن بزرگ
من سایت خود را نشانه گذاری کرده ام و از جمله خوراک RSS شما هستم
حساب گوگل من
How do you get taller in a day?
جمعه 13 مرداد 1396 11:07 ب.ظ
Excellent blog you have here.. It's difficult to find good quality writing like yours nowadays.

I truly appreciate people like you! Take care!!
annettpeasnall.hatenablog.com
جمعه 13 مرداد 1396 12:44 ب.ظ
I blog frequently and I genuinely appreciate your information. This article has really peaked
my interest. I will book mark your website and keep checking
for new information about once a week. I subscribed to your Feed as well.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نمایش نظرات 1 تا 30


فهرست وبلاگ
آرشیو
نویسندگان
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
جستجو
آخرین پستها